Komunikacja

Efektywna komunikacja i współpraca

 

 • Czy w Państwa miejscu pracy często zdarzają się nieporozumienia?
 • Czy z częścią Kolegów wolelibyście Państwo w ogóle nie współpracować?
 • Czy macie czasem wrażenie, że co innego się mówi, a co innego robi?
 • Czy odczuwacie, że niektórzy bardziej chcą „błyszczeć” niż pracować?                        

 

Jeżeli na dwa lub więcej z powyższych pytań odpowiedź brzmi „Tak”… być może warto sięgnąć po pomoc osoby, która z podobnymi problemami stykała się wielokrotnie i dysponuje wiedzą jak sobie z nimi poradzić?

Oferuję swoją pomoc bazującą na ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w pracy na stanowiskach kierowniczych.

W tym w czasie uczestniczyłem w wielu szkoleniach z zakresu kierowania Pracownikami, efektywnej komunikacji, mentoringu, zarządzania czasem, itp. Zdobytą wiedzę na co dzień wykorzystywałem w pracy dla międzynarodowych organizacji. Jako bezpośredni przełożony zostałem oceniony pozytywnie ("top box" w anonimowej wieloaspektowej ankiecie) przez 91% podwładnych.

Moje doświadczenia wskazują, że większość problemów, jakie zdarzają się w pracy zawodowej wynika z braku efektywnej  komunikacji, a tylko niewielka ich część ma związek z brakiem technicznych kwalifikacji lub odpowiednich narzędzi. Spora część pracowników ma kłopoty z właściwym używaniem kompetencji społecznych (ang. soft skills).

Spotkałem dziesiątki zdolnych ludzi, którym pomogłem odkryć zarówno ich wysoko rozwinięte kompetencje społeczne, jak i te niedostatecznie opanowane, które hamowały ich rozwój i awans zawodowy. W wielu wypadkach pomogłem w rozwinięciu niedostatecznie opanowanych kompetencji.

"Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym."

"Podczas zatrudnienia w Microsoft, Krzysztof był moim formalnym mentorem. Wiedza, jaką mi przekazywał, nie ograniczała się jedynie do tej bezpośrednio związanej z naszą pracą, ale obejmowała znacznie więcej obszarów – jak chociażby psychologia, czy socjologia. Informacje te były dla mnie na tyle przydatne, że nie tylko wykorzystywałem je w pracy zawodowej, ale równie często w życiu prywatnym.
Mimo, że od kilku lat nie pracujemy już razem, to ze względu na olbrzymią wiedzę Krzysztofa oraz jego zdolności trenerskie, nadal jestem przez niego >>mentorowany<<."

 

Byłem/jestem mentorem sporej liczby osób nie będących moimi podwładnymi. Ta współpraca daje dużo korzyści i radości obydwu stronom. Z niektórymi osobami relacja trwa od kliku lat.

Rozwijam też swoje kompetencje w zakresie coachingu: pomagam ludziom osiągać ważne dla nich cele bez robienia tego za nich lub mówienia im jak to robić. Oferuję swoje wsparcie w przyspieszeniu ich rozwoju zawodowego i osobistego. Mam certyfikat ACC wydany przez International Coach Federation (ICF).

Proponuję szkolenia zespołowe i porady indywidualne w dziedzinach: komunikacja i profesjonalna współpraca; efektywne prowadzenie spotkań; praca zespołowa; skuteczny manager i lider; kluczowe rozmowy; prowadzenie prezentacji, rozwój zawodowy i osobisty.

"...Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora..."

Sprawdź dostępność.

 

 

Rekomendacje

 • Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient.

  Artur Malinowski

  Solution Architect w firmie Malcan

 • Jestem doradcą strategicznym z zakresu zarządzania czasem i produktywności dla menedżerów w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Gdybym miał wskazać osoby, które znacząco przyczyniły się do mojego rozwoju profesjonalnego, Krzysztof Skubis niemalże automatycznie przychodzi mi na myśl. Nasza współpraca rozpoczęła się w Microsoft, gdzie Krzysztof wspierał mnie w rozwoju kompetencji z zakresu zarządzania projektami i rozwiązywaniem trudnych sytuacji z Klientami i w zespole projektowym. Do dziś rozmowy i punkt widzenia Krzysztofa wnoszą wiele do mojego rozwoju i usprawniają projekt "Ogarnij Chaos". Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora. Usługi Krzysztofa Skubisa mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim profesjonalistom, którzy szukają konsultanta - praktyka, który stanie się partnerem w ich długoterminowym rozwoju.

  Marcin Kwieciński


  Konsultant produktywności, autor projektu "Ogarnij Chaos"

 • To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów.

  Tomasz Gajewski

 • Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym.

  Piotr Oracz

  Dyrektor ds eComerce w Loopa.eu

 • Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości.

  Manager spółki notowanej na GPW

 • Praca z Krzysztofem pozwoliła mi zrealizować założone cele, dzięki jego doświadczeniu i umiejętności znajdowania problemów nad, którymi warto się pochylić. W trakcie sesji naprowadził mnie na wiele rozwiązań, które wprowadziłem do swojego życia zawodowego. Spotkania przekonały mnie do skuteczności coachingu, kiedy pojawią się kolejne zagadnienia chętnie nad nimi z Krzysztofem popracuję. Szczerze polecam, uważam że Krzysztof pozwala znaleźć "drogę na skróty" do wyznaczonego celu.

  Radosław Nowotniak

 • Pracowałam z Krzysztofem w ramach usług barterowych sesji coachingowych. Każda sesja z Krzysztofem (moja jako klienta coachingu) to ogromna ciekawość. Każda sesja z Krzysztofem przynosi dla mnie nowe odkrycie dotyczące mnie samej. Cenię pracę z Krzysztofem za profesjonalizm, upór, dążenie do celu, bezpośrednie wypowiedzi, dowcip, trafne puenty, trochę "cięty" język, którego czasem mi potrzeba. To mnie motywuje i równocześnie bawi, czyniąc ten czas sesji ciekawym i owocnym. Cenię pracę z Krzysztofem za Jego elementy mentoringu wplecione w sesje. Każdy ma swój własny styl pracy i tak ja widzę styl Krzysztofa. Dziękuję za to.

  Aldona Wierzba

 • Warto poznać problemy w Komunikacji!

  Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji".

  Adrian Zduńczyk

 • Skondensowana dawka pożytecznej rzeczy.

  Uczestniczka warsztatu "Podstawy komunikacji"

  Magdalena Kaczyńska