Komunikacja

Efektywna komunikacja i współpraca

 

 • Czy w Państwa miejscu pracy często zdarzają się nieporozumienia?
 • Czy z częścią Kolegów wolelibyście Państwo w ogóle nie współpracować?
 • Czy macie czasem wrażenie, że co innego się mówi, a co innego robi?
 • Czy odczuwacie, że niektórzy bardziej chcą „błyszczeć” niż pracować?                        

 

Jeżeli na dwa lub więcej z powyższych pytań odpowiedź brzmi „Tak”… być może warto sięgnąć po pomoc osoby, która z podobnymi problemami stykała się wielokrotnie i dysponuje wiedzą jak sobie z nimi poradzić?

Oferuję swoją pomoc bazującą na ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w pracy na stanowiskach kierowniczych.

W tym w czasie uczestniczyłem w wielu szkoleniach z zakresu kierowania Pracownikami, efektywnej komunikacji, mentoringu, zarządzania czasem, itp. Zdobytą wiedzę na co dzień wykorzystywałem w pracy dla międzynarodowych organizacji. Jako bezpośredni przełożony zostałem oceniony pozytywnie ("top box" w anonimowej wieloaspektowej ankiecie) przez 91% podwładnych.

Moje doświadczenia wskazują, że większość problemów, jakie zdarzają się w pracy zawodowej wynika z braku efektywnej  komunikacji, a tylko niewielka ich część ma związek z brakiem technicznych kwalifikacji lub odpowiednich narzędzi. Spora część pracowników ma kłopoty z właściwym używaniem kompetencji społecznych (ang. soft skills).

Spotkałem dziesiątki zdolnych ludzi, którym pomogłem odkryć zarówno ich wysoko rozwinięte kompetencje społeczne, jak i te niedostatecznie opanowane, które hamowały ich rozwój i awans zawodowy. W wielu wypadkach pomogłem w rozwinięciu niedostatecznie opanowanych kompetencji.

"Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym."

"Podczas zatrudnienia w Microsoft, Krzysztof był moim formalnym mentorem. Wiedza, jaką mi przekazywał, nie ograniczała się jedynie do tej bezpośrednio związanej z naszą pracą, ale obejmowała znacznie więcej obszarów – jak chociażby psychologia, czy socjologia. Informacje te były dla mnie na tyle przydatne, że nie tylko wykorzystywałem je w pracy zawodowej, ale równie często w życiu prywatnym.
Mimo, że od kilku lat nie pracujemy już razem, to ze względu na olbrzymią wiedzę Krzysztofa oraz jego zdolności trenerskie, nadal jestem przez niego >>mentorowany<<."

 

Byłem/jestem mentorem sporej liczby osób nie będących moimi podwładnymi. Ta współpraca daje dużo korzyści i radości obydwu stronom. Z niektórymi osobami relacja trwa od kliku lat.

Rozwijam też swoje kompetencje w zakresie coachingu: pomagam ludziom osiągać ważne dla nich cele bez robienia tego za nich lub mówienia im jak to robić. Oferuję swoje wsparcie w przyspieszeniu ich rozwoju zawodowego i osobistego. Mam certyfikat ACC wydany przez International Coach Federation (ICF).

Proponuję szkolenia zespołowe i porady indywidualne w dziedzinach: komunikacja i profesjonalna współpraca; efektywne prowadzenie spotkań; praca zespołowa; skuteczny manager i lider; kluczowe rozmowy; prowadzenie prezentacji, rozwój zawodowy i osobisty.

"...Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora..."

Sprawdź dostępność.

 

 

Rekomendacje

 • Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient.

  Artur Malinowski

  Solution Architect w firmie Malcan

 • Absolutnie i jednogłośnie: dobrze spożytkowany czas. Wyszłam z lepszym nastawieniem niż się spodziewałam. Nigdy tego nie zapomnę:), jakkolwiek górnolotnie to by nie zabrzmiało. Dziękuję:). 

  Julia Kierebińska

  Uczestnik warsztatu "Jak sobie radzić ze stresem"

 • Jestem doradcą strategicznym z zakresu zarządzania czasem i produktywności dla menedżerów w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Gdybym miał wskazać osoby, które znacząco przyczyniły się do mojego rozwoju profesjonalnego, Krzysztof Skubis niemalże automatycznie przychodzi mi na myśl. Nasza współpraca rozpoczęła się w Microsoft, gdzie Krzysztof wspierał mnie w rozwoju kompetencji z zakresu zarządzania projektami i rozwiązywaniem trudnych sytuacji z Klientami i w zespole projektowym. Do dziś rozmowy i punkt widzenia Krzysztofa wnoszą wiele do mojego rozwoju i usprawniają projekt "Ogarnij Chaos". Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora. Usługi Krzysztofa Skubisa mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim profesjonalistom, którzy szukają konsultanta - praktyka, który stanie się partnerem w ich długoterminowym rozwoju.

  Marcin Kwieciński

  Konsultant produktywności, autor projektu "Ogarnij Chaos"

 • Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

  Karol Niedzielewski

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • To przyjemność być poproszonym o napisanie rekomendacji dla Krzysztofa Skubisa: który był moim Coachem i Mentorem od początku mojej kariery zawodowej kierownika projektu. Miałem szczęście, ponieważ po zatrudnieniu przez Microsoft, właściwie przez przypadek, Krzysztof został moim “Mentorem”. Od pierwszego do ostatniego dnia w Microsofcie mieliśmy comiesięczne spotkania, w czasie których mieliśmy okazję dyskutować i rozpatrywać różne podejścia do prowadzenia projektu jak również różne sposoby rozwiązywania problemów we współpracy z członkami zespołu. Krzysztof jest bacznym obserwatorem, gdy stwierdzi jakiś brak kompetencji związanej z kierowaniem projektami, natychmiast organizuje warsztaty ze światowej klasy guru w tym obszarze. Po pięciu latach mogę o sobie powiedzieć, że jest bardzo efektywnym kierownikiem projektu i mogę z całą pewnością stwierdzić, że jedna z fundamentalnych cegiełek została dołożona przez Krzysztofa. Szczerze polecam Krzysztofa jako coacha nie tylko osobom początkującym, ale również tym, którzy pracują jako kierownicy projektu od dłuższego czasu. Z Krzysztofem będziesz w stanie nauczyć się  robić to lepiej, szybciej i zostać odpowiedzialnym partnerem i członkiem zespołu.

  Grzegorz Chuchra

  Kierownik Projektu / Prezes firmy Predica

 • The most important thing for me when we working together was Krzysztof's ability to resolve situations where we had different points of view.
  There is no mystery behind, but I have to say that on the other hand it is a bit unique skill. Krzysztof is able to take into consideration logical arguments and find the gaps or just clarify that we are talking about the same subject but using different words. It helped us a lot in finding the best solution in a given situation.
  This is sample of undoubtful, high professional skills presented by Krzysztof.
  I honestly recommend cooperation with Krzysztof.

  Radosław Szymczak

  Rekomendacja z LinkedIn

 • Skondensowana dawka pożytecznej rzeczy.

  Magdalena Kaczyńska

  Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji"

 • Krzysztof is a wonderful business partner who is dedicated to working hard for results and on how to reach mutually-beneficial outcomes. He was a valued representative of the Eastern Europe Services business who had high expectations of our group (training/readiness) and also provided valuable insight about the challenges of his region so that our training reached the right people who needed it. He is a shrewd negotiator who displays patience and persistence. He inspired me to do more for Eastern Europe purely because it was Krzystof who I was dealing with. He is an honest and hard-working colleague who earned my respect on more than one occasion during our tenure together.

  Wayne Dalton

  Rekomendacja z LinkedIn

 • Warto poznać problemy w Komunikacji!

  Adrian Zduńczyk

  Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji"

 • Krzysztof is an excellent resource manager who managed the deployment of several hundred consultants across 20+ countries very efficiently, always ensuring the right people are on the right projects at the right time. Krzysztof is a high-value contributor to any team.

  Marcel Heilijgers

  Rekomendacja z LinkedIn