Ratowanie projektów

Czy projekty w Państwa firmie mają opóźnienia?

 

 • Czy przekraczają zaplanowany budżet?
 • Czy często nie dostarcza się wszystkich planowanych funkcjonalności?
 • Czy zdarza się, że projekt jest zakończony, ale Klient niezadowolony?
 • Czy zespół projektowy często czuje się sfrustrowany i/lub niedoceniany?
 • Sporo osób odchodzi z Państwa organizacji?

 

Jeżeli na dwa lub więcej z powyższych pytań odpowiedź brzmi „Tak”… może warto sięgnąć po pomoc osoby z doświadczeniem w ratowaniu zagrożonych projektów?

Oferuję pomoc bazującą na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w obszarze IT. W tym czasie prowadziłem lub wspomagałem projekty o różnej skali i stopniu skomplikowania, zarówno dla dużych polskich instytucji, jak i dla międzynarodowych korporacji. Wśród nich przedsięwzięcia o budżecie przekraczającym 10.000.000 PLN, z wieloma podwykonawcami jednocześnie, z zespołami przekraczającymi 150 osób.

W zależności od sytuacji stosowałem różne metodyki projektowe. Od dziesięciu lat mam status MSF (Microsoft Solution Framework) Practitioner. Od 2004 roku jestem PMP® (Project Management Professional). Interesuję się też metodyką PrInCE2 oraz SCRUM.

"... Mówiąc o projekcie na myśl przychodzi mi nieodłącznie osoba Krzysztofa Skubisa, którego miałem nie tak dawno temu przyjemność poznać podczas warsztatów przygotowanych specjalnie dla pracowników biura Polskiego Związku Szachowego. W pamięci utkwiło mi wiele szczegółów i informacji (w tym pouczająca historia o konsumpcji słonia) pozwalających spojrzeć na niektóre przedsięwzięcia, zdawałoby się z początku nierealne do wykonania, przez zupełnie inny pryzmat. Krzysztof Skubis to profesjonalny pedagog wymagający od swojego interlokutora zarówno dyscypliny, jak i kreatywności. Dzięki niemu i jego wskazówkom czuję się dziś bogatszy o praktyczne narzędzia, które pozwalają mi osiągać sukcesy w pracy i życiu osobistym..."

"...Miałem szczęście, ponieważ po zatrudnieniu przez Microsoft, właściwie przez przypadek, Krzysztof został moim “Mentorem”. Od pierwszego do ostatniego dnia w Microsofcie mieliśmy comiesięczne spotkania, w czasie których mieliśmy okazję dyskutować i rozpatrywać różne podejścia do prowadzenia projektu jak również różne sposoby rozwiązywania problemów we współpracy z członkami zespołu. ... Po pięciu latach mogę o sobie powiedzieć, że jest bardzo efektywnym kierownikiem projektu i mogę z całą pewnością stwierdzić, że jedna z fundamentalnych cegiełek została dołożona przez Krzysztofa..."

Rozumiem problemy jakie się pojawiają przy przekazywaniu produktów projektu do zarządzania Administratorom sytemów informatycznych. Dbam o to, aby w czasie trwania projektu Zespół Projektowy współpracował z Administratorami. Pracowałem przez kilka w roli Microsupport Managera odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie desktopów oraz serwerów w dużej instytucji finansowej. Od 2007 roku posiadam tytuł ITIL Service Manager.
Mam wieloletnie doświadczenie jako lubiany i ceniony instruktor/trener: Novell Master CNI oraz Microsoft MCT.

Odnoszę sukcesy w zakresie indywidualnej pomocy (ang. coaching) jak i długotrwałego doradztwa (ang. mentoring) podwładnym, członkom zespołów projektowych oraz osobom spoza tych grup.

Współpracuję ze specjalistami w biznesie w języku polskim i angielskim.

"Miałem przyjemność uczestniczyć w sesjach coachingu dla zarządu K&K Media Solutions prowadzonych przez Krzysztofa. Jego ogromne doświadczenie i autentyczna chęć pomocy pomagają dojść do ciekawych konkluzji, które traktuje się jako swoje. Zaskakujące było dla mnie to, że wykraczały one poza spodziewany przeze mnie obszar zawodowy.
Krzysztof otworzył nam oczy na to, co oczywiste, a jednak niezauważalne."

Sprawdź dostępność.

 

Rekomendacje

 • Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient.

  Artur Malinowski

  Solution Architect w firmie Malcan

 • Absolutnie i jednogłośnie: dobrze spożytkowany czas. Wyszłam z lepszym nastawieniem niż się spodziewałam. Nigdy tego nie zapomnę:), jakkolwiek górnolotnie to by nie zabrzmiało. Dziękuję:). 

  Julia Kierebińska

  Uczestnik warsztatu "Jak sobie radzić ze stresem"

 • Jestem doradcą strategicznym z zakresu zarządzania czasem i produktywności dla menedżerów w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Gdybym miał wskazać osoby, które znacząco przyczyniły się do mojego rozwoju profesjonalnego, Krzysztof Skubis niemalże automatycznie przychodzi mi na myśl. Nasza współpraca rozpoczęła się w Microsoft, gdzie Krzysztof wspierał mnie w rozwoju kompetencji z zakresu zarządzania projektami i rozwiązywaniem trudnych sytuacji z Klientami i w zespole projektowym. Do dziś rozmowy i punkt widzenia Krzysztofa wnoszą wiele do mojego rozwoju i usprawniają projekt "Ogarnij Chaos". Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora. Usługi Krzysztofa Skubisa mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim profesjonalistom, którzy szukają konsultanta - praktyka, który stanie się partnerem w ich długoterminowym rozwoju.

  Marcin Kwieciński

  Konsultant produktywności, autor projektu "Ogarnij Chaos"

 • Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

  Karol Niedzielewski

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • To przyjemność być poproszonym o napisanie rekomendacji dla Krzysztofa Skubisa: który był moim Coachem i Mentorem od początku mojej kariery zawodowej kierownika projektu. Miałem szczęście, ponieważ po zatrudnieniu przez Microsoft, właściwie przez przypadek, Krzysztof został moim “Mentorem”. Od pierwszego do ostatniego dnia w Microsofcie mieliśmy comiesięczne spotkania, w czasie których mieliśmy okazję dyskutować i rozpatrywać różne podejścia do prowadzenia projektu jak również różne sposoby rozwiązywania problemów we współpracy z członkami zespołu. Krzysztof jest bacznym obserwatorem, gdy stwierdzi jakiś brak kompetencji związanej z kierowaniem projektami, natychmiast organizuje warsztaty ze światowej klasy guru w tym obszarze. Po pięciu latach mogę o sobie powiedzieć, że jest bardzo efektywnym kierownikiem projektu i mogę z całą pewnością stwierdzić, że jedna z fundamentalnych cegiełek została dołożona przez Krzysztofa. Szczerze polecam Krzysztofa jako coacha nie tylko osobom początkującym, ale również tym, którzy pracują jako kierownicy projektu od dłuższego czasu. Z Krzysztofem będziesz w stanie nauczyć się  robić to lepiej, szybciej i zostać odpowiedzialnym partnerem i członkiem zespołu.

  Grzegorz Chuchra

  Kierownik Projektu / Prezes firmy Predica

 • Nieodłącznym elementem każdej dziedziny życia, niezależnie od tego czy dotyczy ona sfery służbowej, czy osobistej, jest projekt. Nawet kupienie „głupiej” żarówki okazuje się być projektem, który należy dobrze zaplanować, aby nie udać się do sklepu na próżno. Mówiąc o projekcie na myśl przychodzi mi nieodłącznie osoba Krzysztofa Skubisa, którego miałem nie tak dawno temu przyjemność poznać podczas warsztatów przygotowanych specjalnie dla pracowników biura Polskiego Związku Szachowego. W pamięci utkwiło mi wiele szczegółów i informacji (w tym pouczająca historia o konsumpcji słonia) pozwalających spojrzeć na niektóre przedsięwzięcia, zdawałoby się z początku nierealne do wykonania, przez zupełnie inny pryzmat. Krzysztof Skubis to profesjonalny pedagog wymagający od swojego interlokutora zarówno dyscypliny, jak i kreatywności. Dzięki niemu i jego wskazówkom czuję się dziś bogatszy o praktyczne narzędzia, które pozwalają mi osiągać sukcesy w pracy i życiu osobistym. Osobom, które notorycznie „gaszą pożary” i nie nadążają przy realizacji swoich projektów mogę z czystym sumieniem polecić fachową pomoc Krzysztofa, od którego dowiesz się również, że z projektu obarczonego wysokim ryzykiem niepowodzenia czasem warto zrezygnować....

  Piotr Murdzia

  Sekretarz Generalny i Szef Wyszkolenia Polskiego Związku Szachowego,

  wielokrotny mistrz świata i Europy w rozwiązywaniu zadań szachowych

 • I have experienced Krzysztof as a sharp and intelligent colleague who represented Central and Eastern Europe with passion during my time as readiness lead for EMEA. A person who has focus, integrity and doesn't let himself be distracted. I have enjoyed working with him and would recommend him as a strong and knowledgeable project (IT) manager.

  Mike Ang

  Rekomendacja z LinkedIn

 • I've worked with Krzysztof on a CRM project for a large, international client. I had a privilege to watch Krzysztof turn what initially was a late, over-budget project that was essentially on a spiral road to disaster into a huge success, maintaining both customer satisfaction and great team morale. Krzysztof is an embodiment of the leader-not-manager approach to team-building, he's and excellent coach/mentor, and he cares as much for his team as for results (and, amazingly, manages to succeed in both fields).
  You simply have to admire Krzysztof's mindset and experience, in my 10+ years of working in IT, I simply haven't met anyone like him. I can wholeheartedly recommend him to anyone seeking a new business partner.

  Marcin Kozłowski

  Rekomendacja LinkedIn

 • I worked with Krzysztof in the Central & Eastern Europe Microsoft Services structures. At that time we were jointly implementing projects on MS technologies in various countries in CEE. 
  Krzysztof was excellent people manager - identifying the right consultants for the projects and motivating them to work in challenging environments. He always managed to set-up project teams with the right mixture of professional skills and excellent interpersonal "chemistry". 
  Krzysztof was also excellent in identifying and attracting external talent to work for Microsoft.
  On top of people management skills I appreciated Krzysztof's deep knowledge of project management and business processes. This was a great asset in the sales phase when we were presenting our approach and qualities to potential customers.

  Jan Sebek

  Rekomendacja z LinkedIn

 • I had a pleasure to work for a couple of months in a big international Project, where Krzysztof played a role of Project Manager from the Polish Microsoft side. His attitude, knowledge and experience allow us to handle hard project situation, gain customer trust and go straight forward for a success. Morever, in his calendar individual team member can always find time to for discussion. Not only about the project, but also about personal development. I would like to recommend Krzysztof to You as an experinced and skilled Project Manager.

  Mariusz Dula

  Rekomendacja z LinkedIn