Ratowanie projektów

Czy projekty w Państwa firmie mają opóźnienia?

 

 • Czy przekraczają zaplanowany budżet?
 • Czy często nie dostarcza się wszystkich planowanych funkcjonalności?
 • Czy zdarza się, że projekt jest zakończony, ale Klient niezadowolony?
 • Czy zespół projektowy często czuje się sfrustrowany i/lub niedoceniany?
 • Sporo osób odchodzi z Państwa organizacji?

 

Jeżeli na dwa lub więcej z powyższych pytań odpowiedź brzmi „Tak”… może warto sięgnąć po pomoc osoby z doświadczeniem w ratowaniu zagrożonych projektów?

Oferuję pomoc bazującą na ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w obszarze IT. W tym czasie prowadziłem lub wspomagałem projekty o różnej skali i stopniu skomplikowania, zarówno dla dużych polskich instytucji, jak i dla międzynarodowych korporacji. Wśród nich przedsięwzięcia o budżecie przekraczającym 10.000.000 PLN, z wieloma podwykonawcami jednocześnie, z zespołami przekraczającymi 150 osób.

W zależności od sytuacji stosowałem różne metodyki projektowe. Od dziesięciu lat mam status MSF (Microsoft Solution Framework) Practitioner. Od 2004 roku jestem PMP® (Project Management Professional). Interesuję się też metodyką PrInCE2 oraz SCRUM.

"... Mówiąc o projekcie na myśl przychodzi mi nieodłącznie osoba Krzysztofa Skubisa, którego miałem nie tak dawno temu przyjemność poznać podczas warsztatów przygotowanych specjalnie dla pracowników biura Polskiego Związku Szachowego. W pamięci utkwiło mi wiele szczegółów i informacji (w tym pouczająca historia o konsumpcji słonia) pozwalających spojrzeć na niektóre przedsięwzięcia, zdawałoby się z początku nierealne do wykonania, przez zupełnie inny pryzmat. Krzysztof Skubis to profesjonalny pedagog wymagający od swojego interlokutora zarówno dyscypliny, jak i kreatywności. Dzięki niemu i jego wskazówkom czuję się dziś bogatszy o praktyczne narzędzia, które pozwalają mi osiągać sukcesy w pracy i życiu osobistym..."

"...Miałem szczęście, ponieważ po zatrudnieniu przez Microsoft, właściwie przez przypadek, Krzysztof został moim “Mentorem”. Od pierwszego do ostatniego dnia w Microsofcie mieliśmy comiesięczne spotkania, w czasie których mieliśmy okazję dyskutować i rozpatrywać różne podejścia do prowadzenia projektu jak również różne sposoby rozwiązywania problemów we współpracy z członkami zespołu. ... Po pięciu latach mogę o sobie powiedzieć, że jest bardzo efektywnym kierownikiem projektu i mogę z całą pewnością stwierdzić, że jedna z fundamentalnych cegiełek została dołożona przez Krzysztofa..."

Rozumiem problemy jakie się pojawiają przy przekazywaniu produktów projektu do zarządzania Administratorom sytemów informatycznych. Dbam o to, aby w czasie trwania projektu Zespół Projektowy współpracował z Administratorami. Pracowałem przez kilka w roli Microsupport Managera odpowiedzialnego za prawidłowe funkcjonowanie desktopów oraz serwerów w dużej instytucji finansowej. Od 2007 roku posiadam tytuł ITIL Service Manager.
Mam wieloletnie doświadczenie jako lubiany i ceniony instruktor/trener: Novell Master CNI oraz Microsoft MCT.

Odnoszę sukcesy w zakresie indywidualnej pomocy (ang. coaching) jak i długotrwałego doradztwa (ang. mentoring) podwładnym, członkom zespołów projektowych oraz osobom spoza tych grup.

Współpracuję ze specjalistami w biznesie w języku polskim i angielskim.

"Miałem przyjemność uczestniczyć w sesjach coachingu dla zarządu K&K Media Solutions prowadzonych przez Krzysztofa. Jego ogromne doświadczenie i autentyczna chęć pomocy pomagają dojść do ciekawych konkluzji, które traktuje się jako swoje. Zaskakujące było dla mnie to, że wykraczały one poza spodziewany przeze mnie obszar zawodowy.
Krzysztof otworzył nam oczy na to, co oczywiste, a jednak niezauważalne."

Sprawdź dostępność.

 

Rekomendacje

 • To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów.

  Tomasz Gajewski

 • Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym.

  Piotr Oracz

  Dyrektor ds eComerce w Loopa.eu

 • Miałem przyjemność uczestniczyć w sesjach coachingu dla zarządu K&K Media Solutions prowadzonych przez Krzysztofa. Jego ogromne doświadczenie i autentyczna chęć pomocy pomagają dojść do ciekawych konkluzji, które traktuje się jako swoje. Zaskakujące było dla mnie to, że wykraczały one poza spodziewany przeze mnie obszar zawodowy.
  Krzysztof otworzył nam oczy na to, co oczywiste, a jednak niezauważalne.

  Jakub Reiter

  Wiceprezes Zarządu K&K Media Solutions

 • Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości.

  Manager spółki notowanej na GPW

 • Praca z Krzysztofem pozwoliła mi zrealizować założone cele, dzięki jego doświadczeniu i umiejętności znajdowania problemów nad, którymi warto się pochylić. W trakcie sesji naprowadził mnie na wiele rozwiązań, które wprowadziłem do swojego życia zawodowego. Spotkania przekonały mnie do skuteczności coachingu, kiedy pojawią się kolejne zagadnienia chętnie nad nimi z Krzysztofem popracuję. Szczerze polecam, uważam że Krzysztof pozwala znaleźć "drogę na skróty" do wyznaczonego celu.

  Radosław Nowotniak