2017-05-15

Jak sobie radzić ze stresem

Warsztat całodniowy: 2017.06.10 (sobota) w godz. 09:00 - 17:00; Golden Floor Plaza, Al. Jerozolimskie 123a, Warszawa

Nie umiesz dobrze przeprowadzić ważnych dla Ciebie rozmów? Odwlekasz rozpoczynanie ważnych spraw? Chowasz „głowę w piasek” w obliczu trudności? Zawsze masz wielką tremę przed prezentacją, wystąpieniem publicznym? Zdawanie egzaminów to dla Ciebie katorga? Zbyt często - pod wpływem emocji - podejmujesz niewłaściwe decyzje? W niektórych sytuacjach nie potrafisz się zatrzymać (wybuchasz), a potem masz moralnego kaca? Warczysz na innych, gdy masz pilną pracę?  Nieustannie odczuwasz presję? Nie umiesz się zmotywować? Często masz wszystkiego dosyć?

Jeśli odpowiadasz „tak” na kilka powyższych pytań – ten warsztat jest dla Ciebie. Jeśli na jedno – rozważ, jak to dla Ciebie ważne. Masz wątpliwości? Napisz lub zadzwoń do mnie:  http://skris.pl/kontakt.htm.

Link do zakupu biletów ->  https://jaksobieradziczestresem.evenea.pl/.

Cena za uczestnictwo w warsztacie pokrywa też koszt przekąsek (owoce, ciastka, kawa, herbata) w czasie przerw kawowych oraz lunch (bufet oferujący również danie wegetariańskie).

Co będziemy robić?

Warsztat, który proponuję to nauka stosowania narzędzi pomocnych w radzeniu sobie ze stresem. Moja nauka panowania nad stresem trwa ponad 30 lat, ciągle się uczę. Ciągle szukam nowych, lepszych narzędzi. Spośród wielu, z  którymi miałem do czynienia, wybrałem te, które przynoszą – moim zdaniem - najlepsze efekty.

 1. Emocje, które odczuwam
 2. Dlaczego jestem teraz zadowolony
 3. 21 dni bez narzekania
 4. Przygotowanie emocji do egzaminu
 5. Punkt odniesienia
 6. Nie bądź marionetką
 7. Wyzwalacz
 8. To jest proste jak a,b,c…

Narzędzia do stosowania w konkretnych (4-6) sytuacjach będziesz mógł /mogła stosować z dobrym skutkiem natychmiast po warsztacie. Oczywiście, trzeba pamiętać żeby je stosować.

Regularne stosowanie powyższych narzędzi nie tylko pomaga radzić sobie ze stresem, ale poprawia nastrój, daje większą radość życia. Tak, wiem jak to brzmi. Ale to prawda.

Uwaga: nie obiecuję, że to się „samo stanie”. Stanie się to wtedy, jeśli będziesz z tych narzędzi korzystać, będziesz się w ich stosowaniu doskonalić. Największe, trwałe efekty przyjdą z czasem. Pamiętaj „Oczekuj postępu – nie ideału”.

Dlaczego ze mną?

Jestem fizykiem i stosuję w życiu podejście „fizyczne” tzn. szukam narzędzi, które pomagają rozwiązać konkretne problemy. Jedna z moich znajomych użyła wobec mnie określenia „narzędziowy”. Często przygotowuję procedury, które opisują jak stosować dane narzędzie. Usłyszałem kiedyś, że jest to podejście „inżynierskie”. Nieco później sprawdzam jaka teoria za dzxałającym narzędziem stoi (o tym też na warsztacie będziemy mówić).

Przez wiele lat borykałem się z problemem stresu i niewłaściwego przeżywania emocji. Mam za sobą ponad 30 lat doświadczenia zawodowego. Kilkanaście lat pracowałem dla korporacji (Citibank, Microsoft)  - większość czasu na stanowiskach kierowniczych. Wiem, co to presja i stres. Widziałem jak różnie reagują ludzie wystawieni na stres przez długi czas. Doświadczyłem syndromu wypalenia zawodowego. Był taki moment w moim życiu, że odpowiedziałbym "tak" na większość pytań postawionych na początku tego opisu. Nie radziłem sobie ze stresem: w pracy "się sprężałem", a w życiu prywatnym "czasem puszczały mi nerwy".  Wątpiłem, czy kiedykolwiek uda mi się nad tym zapanować. A jednak! Skoro ja się z tym uporałem - każdy może! Zapewne nie jestem "mistrzem świata w radzeniu sobie ze stresem". Ale myślę też, że "mistrz świata w radzeniu sobie ze stresem" nie pomógłby mi w czasie, gdy było najtrudniej: nie miałby zrozumienia dla początkującego, który najprostszych rad nie potrafi wprowadzić w życie. Ja jeszcze pamiętam swoje niepowodzenia.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy jako instruktor, trener. Jestem coachem certyfikowanym przez International Coach Federation (ICF) na poziomie ACC. Jako manager w korporacjach pomagałem swoim pracownikom w rozwoju, byłem też mentorem dla innych. Poniżej dwie wypowiedzi osób, z którymi pracowałem:

„Fantastyczny warsztat, dynamicznie, z dużą dozą poczucia humoru i świetnie od strony merytorycznej. Na ogromny plus ćwiczenia przeprowadzone podczas warsztatu.”  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

"Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient."

Więcej opinii o mojej pracy coacha / mentora, o warsztatach, które prowadziłem (wraz z wynikami ankiet): http://skris.pl/rekomendacje.htm.

Prezenty

Dla uczestników warsztatu przewidziałem dodatkowe prezenty (narzędzia nie związane bezpośrednio z panowaniem and stresem):

 1. Plik excelowy do monitorowania swoich uczuć / emocji.
 2. Plik excelowy do śledzenia postępów w czasie wdrażania zmiany.
 3. Rozbudowany plik excelowy do pracy z kołem życia i rejestrowania czasu poświęconego na dany temat.

 

Dodaj komentarz

(e-mail nie będzie publikowany)

Rekomendacje

 • To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów.

  Tomasz Gajewski

 • Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym.

  Piotr Oracz

  Dyrektor ds eComerce w Loopa.eu

 • Miałem przyjemność uczestniczyć w sesjach coachingu dla zarządu K&K Media Solutions prowadzonych przez Krzysztofa. Jego ogromne doświadczenie i autentyczna chęć pomocy pomagają dojść do ciekawych konkluzji, które traktuje się jako swoje. Zaskakujące było dla mnie to, że wykraczały one poza spodziewany przeze mnie obszar zawodowy.
  Krzysztof otworzył nam oczy na to, co oczywiste, a jednak niezauważalne.

  Jakub Reiter

  Wiceprezes Zarządu K&K Media Solutions

 • Z Panem Krzysztofem, podczas procesu coachingowego, miałem przyjemność pracować  przez pół roku. W tym okresie przepracowaliśmy trzy bloki tematyczne: delegowanie, opór oraz emocje. To, co najbardziej mnie zaskoczyło to wiedza o samym sobie. Praca z Panem Krzysztofem otworzyła mi oczy na pewne kwestie, na które nie zwracałem uwagi, a które miały/mają bardzo duże odzwierciedlenie w jakości wykonywanej przeze mnie pracy. Pan Krzysztof jest świetnym fachowcem – z dużym bagażem doświadczenia, zawsze cennymi radami. Właściwie nie było sytuacji, w których nie miałby gotowego rozwiązania. To, co mówi naprawdę warto wdrożyć i stosować. Najbardziej wartościowe jest wskazanie przez Pana Krzysztofa prawidłowego podział słabszych i silniejszych stron. Dowiedziałem się, że to, co wszyscy postrzegają jako negatyw tak naprawdę może być pozytywem. Ale, aby tak się stało warto stosować się do wskazówek Pana Krzysztofa. Gorąco polecam każdemu, kto pragnie się rozwijać i pracować nad sobą!

  Karol Roguski

  Kierownik Projektu

  Arteria S.A.

 • Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości.

  Manager spółki notowanej na GPW

 • Praca z Krzysztofem pozwoliła mi zrealizować założone cele, dzięki jego doświadczeniu i umiejętności znajdowania problemów nad, którymi warto się pochylić. W trakcie sesji naprowadził mnie na wiele rozwiązań, które wprowadziłem do swojego życia zawodowego. Spotkania przekonały mnie do skuteczności coachingu, kiedy pojawią się kolejne zagadnienia chętnie nad nimi z Krzysztofem popracuję. Szczerze polecam, uważam że Krzysztof pozwala znaleźć "drogę na skróty" do wyznaczonego celu.

  Radosław Nowotniak

 • Pracowałam z Krzysztofem w ramach usług barterowych sesji coachingowych. Każda sesja z Krzysztofem (moja jako klienta coachingu) to ogromna ciekawość. Każda sesja z Krzysztofem przynosi dla mnie nowe odkrycie dotyczące mnie samej. Cenię pracę z Krzysztofem za profesjonalizm, upór, dążenie do celu, bezpośrednie wypowiedzi, dowcip, trafne puenty, trochę "cięty" język, którego czasem mi potrzeba. To mnie motywuje i równocześnie bawi, czyniąc ten czas sesji ciekawym i owocnym. Cenię pracę z Krzysztofem za Jego elementy mentoringu wplecione w sesje. Każdy ma swój własny styl pracy i tak ja widzę styl Krzysztofa. Dziękuję za to.

  Aldona Wierzba

 • Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Karol Niedzielewski

 • Super stosunek do studentów, odpoczynek psychiczny, dużo humoru i rozrywki. GORĄCO POLECAM!

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Natalia Górecka

 • Fantastyczny warsztat, dynamicznie, z dużą dozą poczucia humoru i świetnie od strony merytorycznej. Na ogromny plus ćwiczenia przeprowadzone podczas warsztatu.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • Warto poznać problemy w Komunikacji!

  Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji".

  Adrian Zduńczyk

 • Skondensowana dawka pożytecznej rzeczy.

  Uczestniczka warsztatu "Podstawy komunikacji"

  Magdalena Kaczyńska

 • Warsztat godny polecenia. Temat bardzo potrzebny w życiu. Narzędzia do natychmiastowego wykorzystania i sprawdzenia, czy działają i jak działają.

  Uczestniczka warsztatu "Coaching emocji - subiektywny przegląd"

  Beata Matys

 • Zaskakująco skuteczne prowadzenie warsztatu.

  Uczestniczka warsztatu "3 narzędzia do zarządzania emocjami"

  Beata Śliwkowska