2016-12-22

Możesz być Świętym Mikołajem

Nietypowym Świętym Mikołajem

Święta. Z czym Ci się kojarzą? Z choinką, prezentami, śniegiem za oknem, opłatkiem? Z uroczystą kolacją wigilijną? Z obżarstwem smakowitymi potrawami? A może z przebywaniem wśród rodziny?

Zatrzymajmy się przy tej myśli o rodzinie. Czy to przebywanie z rodziną jest przyjemne?

Jest przyjemne? To wspaniale. A na czym polega (albo: skąd się bierze) ta przyjemność? Z tego, że cenisz / lubisz / kochasz te osoby, które są przy Tobie? A kiedy im ostatnio o tym powiedziałeś / powiedziałaś? Dawno? Nawet bardzo dawno? Nie pamiętasz? Rozumiem. Trochę głupio tak ni stąd ni zowąd powiedzieć komuś, że się go lubi / ceni / kocha? Dobrze. Jeśli tak masz, że jest Ci trudno robić to na co dzień – to zrób to od Święta. Niech to będzie Twój dodatkowy, nieoczekiwany prezent.  Dla każdego kogo cenisz / lubisz / kochasz z osobna. A jak już to zrobisz raz – to potem będzie łatwiej:).

Ty masz mieszane uczucia? Cenisz / lubisz / kochasz tylko niektórych członków Twojej rodziny? To może tylko Im to powiedz. A co z pozostałymi? Możesz im dać inne prezenty:). Przecież nie dajesz każdemu takiego samego prezentu.

Ty nie lubisz tej rodzinnej drętwoty? A kto najbardziej wpływa na taką atmosferę? I nic z tym nie możesz zrobić? Zrób prezent sobie i innym! Wymyśl: co możesz tym razem zrobić, aby ten „drętwiak” nie wiedział jak zareagować? Oczywiście bez agresji - raczej z humorem. Może inni do Ciebie dołączą i atmosfera się zmieni? W końcu co masz do stracenia? Najwyżej będzie jak zwykle.

Widzisz już czego Ci życzę? Tak, właśnie tego.

Życzę Ci, aby te Święta były początkiem istotnej zmiany w Twoim życiu.

Abyś robił / robiła rzeczy dla Ciebie naprawdę ważne.

Niech to daje Ci taką radość jakiej jeszcze nigdy nie doświadczyłeś / nie doświadczyłaś.

A ta radość - i Twoja wiara w siebie - niech rośnie z każdym kolejnym wyzwaniem, które podejmiesz.

Życzę Ci, aby to trwało też przez cały 2017 rok.

Abyś - robiąc podsumowanie 2017 roku - poczuł  się / poczuła się kimś naprawdę wyjątkowym. Kimś kto może zmieniać świat.

Przecież nawet, gdy wyruszasz w podróż dookoła świata to i tak musisz zacząć od pierwszego kroku.

 

Dodaj komentarz

(e-mail nie będzie publikowany)

Rekomendacje

 • To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów.

  Tomasz Gajewski

 • Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym.

  Piotr Oracz

  Dyrektor ds eComerce w Loopa.eu

 • Miałem przyjemność uczestniczyć w sesjach coachingu dla zarządu K&K Media Solutions prowadzonych przez Krzysztofa. Jego ogromne doświadczenie i autentyczna chęć pomocy pomagają dojść do ciekawych konkluzji, które traktuje się jako swoje. Zaskakujące było dla mnie to, że wykraczały one poza spodziewany przeze mnie obszar zawodowy.
  Krzysztof otworzył nam oczy na to, co oczywiste, a jednak niezauważalne.

  Jakub Reiter

  Wiceprezes Zarządu K&K Media Solutions

 • Z Panem Krzysztofem, podczas procesu coachingowego, miałem przyjemność pracować  przez pół roku. W tym okresie przepracowaliśmy trzy bloki tematyczne: delegowanie, opór oraz emocje. To, co najbardziej mnie zaskoczyło to wiedza o samym sobie. Praca z Panem Krzysztofem otworzyła mi oczy na pewne kwestie, na które nie zwracałem uwagi, a które miały/mają bardzo duże odzwierciedlenie w jakości wykonywanej przeze mnie pracy. Pan Krzysztof jest świetnym fachowcem – z dużym bagażem doświadczenia, zawsze cennymi radami. Właściwie nie było sytuacji, w których nie miałby gotowego rozwiązania. To, co mówi naprawdę warto wdrożyć i stosować. Najbardziej wartościowe jest wskazanie przez Pana Krzysztofa prawidłowego podział słabszych i silniejszych stron. Dowiedziałem się, że to, co wszyscy postrzegają jako negatyw tak naprawdę może być pozytywem. Ale, aby tak się stało warto stosować się do wskazówek Pana Krzysztofa. Gorąco polecam każdemu, kto pragnie się rozwijać i pracować nad sobą!

  Karol Roguski

  Kierownik Projektu

  Arteria S.A.

 • Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości.

  Manager spółki notowanej na GPW

 • Praca z Krzysztofem pozwoliła mi zrealizować założone cele, dzięki jego doświadczeniu i umiejętności znajdowania problemów nad, którymi warto się pochylić. W trakcie sesji naprowadził mnie na wiele rozwiązań, które wprowadziłem do swojego życia zawodowego. Spotkania przekonały mnie do skuteczności coachingu, kiedy pojawią się kolejne zagadnienia chętnie nad nimi z Krzysztofem popracuję. Szczerze polecam, uważam że Krzysztof pozwala znaleźć "drogę na skróty" do wyznaczonego celu.

  Radosław Nowotniak

 • Pracowałam z Krzysztofem w ramach usług barterowych sesji coachingowych. Każda sesja z Krzysztofem (moja jako klienta coachingu) to ogromna ciekawość. Każda sesja z Krzysztofem przynosi dla mnie nowe odkrycie dotyczące mnie samej. Cenię pracę z Krzysztofem za profesjonalizm, upór, dążenie do celu, bezpośrednie wypowiedzi, dowcip, trafne puenty, trochę "cięty" język, którego czasem mi potrzeba. To mnie motywuje i równocześnie bawi, czyniąc ten czas sesji ciekawym i owocnym. Cenię pracę z Krzysztofem za Jego elementy mentoringu wplecione w sesje. Każdy ma swój własny styl pracy i tak ja widzę styl Krzysztofa. Dziękuję za to.

  Aldona Wierzba

 • Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Karol Niedzielewski

 • Super stosunek do studentów, odpoczynek psychiczny, dużo humoru i rozrywki. GORĄCO POLECAM!

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Natalia Górecka

 • Fantastyczny warsztat, dynamicznie, z dużą dozą poczucia humoru i świetnie od strony merytorycznej. Na ogromny plus ćwiczenia przeprowadzone podczas warsztatu.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • Warto poznać problemy w Komunikacji!

  Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji".

  Adrian Zduńczyk

 • Skondensowana dawka pożytecznej rzeczy.

  Uczestniczka warsztatu "Podstawy komunikacji"

  Magdalena Kaczyńska

 • Warsztat godny polecenia. Temat bardzo potrzebny w życiu. Narzędzia do natychmiastowego wykorzystania i sprawdzenia, czy działają i jak działają.

  Uczestniczka warsztatu "Coaching emocji - subiektywny przegląd"

  Beata Matys

 • Zaskakująco skuteczne prowadzenie warsztatu.

  Uczestniczka warsztatu "3 narzędzia do zarządzania emocjami"

  Beata Śliwkowska