2015-04-03

A jeśli Jezus zmartwychwstał?

Jakie miałoby to konsekwencje dla mnie?

Zakładam, że nie masz 100% pewności jak to było z Jezusem. Ale zapraszam Cię do eksperymentu myślowego. Gdyby Jezus Chrystus naprawdę zmartwychwstał, co by to oznaczało dla mnie, dla Ciebie?

Po pierwsze: Jestem nieśmiertelny.

Skoro On zmartwychwstał to ja też zmartwychwstanę. Nie muszę się bać śmierci.

Po drugie: Mam zagwarantowane Niebo.

Przecież Jezus umarł za moje grzechy i w ten sposób je odkupił. Dzięki Niemu wiem, że „po przejściu na drugą stronę” znajdę się w Raju. Tym bardziej nie muszę się bać śmierci. No, chyba, że się obrażę i nie będę chciał z tej łaski „darmowego odkupienia” skorzystać.

Po trzecie: Sam Bóg mnie kocha.

Skoro Bóg poświęcił swojego Syna, aby mnie wybawić to musi mnie bardzo kochać. Zaraz, zaraz, to dlaczego przytrafiają mi się rzeczy, które sprawiają mi przykrość, ból, cierpienie? Nie wiem. Mogę tylko domyślać się, że to jak z niesmacznym lekarstwem: dostaję je i jestem lekarzowi wdzięczny (choć lekarstwo jest niesmaczne), bo wierzę, że to lekarstwo uchroni mnie od groźnej choroby. Albo jak z rodzicem, który nie pozwala dziecku wkładać ręki w ogień, choć dziecko bardzo by chciało pobawić się tym fajnym płomieniem.

To jaki jest świat?

Czy taki świat nie byłby wspaniały? Czy wierząc w to, nie byłoby łatwiej żyć? Łatwiej znosić przeciwności? Zatem, co powoduje, że mam kłopot, aby w to uwierzyć? Taki świat jest zbyt piękny, aby mógł być prawdziwy?

A gdybym miał wpływ na to, w co wierzę? Czy chciałbym żyć w świecie opisanym powyżej?

Kościół twierdzi, że „wiara jest łaską”, a zatem iż to Bóg jednym daje wiarę (i Ci mają - moim zdaniem - łatwiej), a drugim nie daje (i Ci mają - trudniej). Ale też z drugiej strony słyszałem iż „wiara się bierze ze słuchania” Słowa Bożego. Czyli, że mogę coś samemu zrobić, żeby Panu Bogu dać szansę na powiększenie mojej wiary.

Życzę nam wszystkim większej wiary.

 

Komentarze:

2015-04-04
Dzięki! :)
jAga

Dodaj komentarz

(e-mail nie będzie publikowany)

Rekomendacje

 • To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów.

  Tomasz Gajewski

 • Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym.

  Piotr Oracz

  Dyrektor ds eComerce w Loopa.eu

 • Miałem przyjemność uczestniczyć w sesjach coachingu dla zarządu K&K Media Solutions prowadzonych przez Krzysztofa. Jego ogromne doświadczenie i autentyczna chęć pomocy pomagają dojść do ciekawych konkluzji, które traktuje się jako swoje. Zaskakujące było dla mnie to, że wykraczały one poza spodziewany przeze mnie obszar zawodowy.
  Krzysztof otworzył nam oczy na to, co oczywiste, a jednak niezauważalne.

  Jakub Reiter

  Wiceprezes Zarządu K&K Media Solutions

 • Z Panem Krzysztofem, podczas procesu coachingowego, miałem przyjemność pracować  przez pół roku. W tym okresie przepracowaliśmy trzy bloki tematyczne: delegowanie, opór oraz emocje. To, co najbardziej mnie zaskoczyło to wiedza o samym sobie. Praca z Panem Krzysztofem otworzyła mi oczy na pewne kwestie, na które nie zwracałem uwagi, a które miały/mają bardzo duże odzwierciedlenie w jakości wykonywanej przeze mnie pracy. Pan Krzysztof jest świetnym fachowcem – z dużym bagażem doświadczenia, zawsze cennymi radami. Właściwie nie było sytuacji, w których nie miałby gotowego rozwiązania. To, co mówi naprawdę warto wdrożyć i stosować. Najbardziej wartościowe jest wskazanie przez Pana Krzysztofa prawidłowego podział słabszych i silniejszych stron. Dowiedziałem się, że to, co wszyscy postrzegają jako negatyw tak naprawdę może być pozytywem. Ale, aby tak się stało warto stosować się do wskazówek Pana Krzysztofa. Gorąco polecam każdemu, kto pragnie się rozwijać i pracować nad sobą!

  Karol Roguski

  Kierownik Projektu

  Arteria S.A.

 • Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości.

  Manager spółki notowanej na GPW

 • Praca z Krzysztofem pozwoliła mi zrealizować założone cele, dzięki jego doświadczeniu i umiejętności znajdowania problemów nad, którymi warto się pochylić. W trakcie sesji naprowadził mnie na wiele rozwiązań, które wprowadziłem do swojego życia zawodowego. Spotkania przekonały mnie do skuteczności coachingu, kiedy pojawią się kolejne zagadnienia chętnie nad nimi z Krzysztofem popracuję. Szczerze polecam, uważam że Krzysztof pozwala znaleźć "drogę na skróty" do wyznaczonego celu.

  Radosław Nowotniak

 • Pracowałam z Krzysztofem w ramach usług barterowych sesji coachingowych. Każda sesja z Krzysztofem (moja jako klienta coachingu) to ogromna ciekawość. Każda sesja z Krzysztofem przynosi dla mnie nowe odkrycie dotyczące mnie samej. Cenię pracę z Krzysztofem za profesjonalizm, upór, dążenie do celu, bezpośrednie wypowiedzi, dowcip, trafne puenty, trochę "cięty" język, którego czasem mi potrzeba. To mnie motywuje i równocześnie bawi, czyniąc ten czas sesji ciekawym i owocnym. Cenię pracę z Krzysztofem za Jego elementy mentoringu wplecione w sesje. Każdy ma swój własny styl pracy i tak ja widzę styl Krzysztofa. Dziękuję za to.

  Aldona Wierzba

 • Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Karol Niedzielewski

 • Super stosunek do studentów, odpoczynek psychiczny, dużo humoru i rozrywki. GORĄCO POLECAM!

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Natalia Górecka

 • Fantastyczny warsztat, dynamicznie, z dużą dozą poczucia humoru i świetnie od strony merytorycznej. Na ogromny plus ćwiczenia przeprowadzone podczas warsztatu.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • Warto poznać problemy w Komunikacji!

  Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji".

  Adrian Zduńczyk

 • Skondensowana dawka pożytecznej rzeczy.

  Uczestniczka warsztatu "Podstawy komunikacji"

  Magdalena Kaczyńska

 • Warsztat godny polecenia. Temat bardzo potrzebny w życiu. Narzędzia do natychmiastowego wykorzystania i sprawdzenia, czy działają i jak działają.

  Uczestniczka warsztatu "Coaching emocji - subiektywny przegląd"

  Beata Matys

 • Zaskakująco skuteczne prowadzenie warsztatu.

  Uczestniczka warsztatu "3 narzędzia do zarządzania emocjami"

  Beata Śliwkowska