Drugi dzień warsztatu: "Zaplanuj swoją zmianę"

stres w pracy

Przygotowanie planu wdrożenia

Na czym ma polegać Twoja zmiana?

Jak zmierzysz swój sukces?

Jak sprawdzisz, czy realizujesz plan?

 

Przekuj wiedzę w umiejętności

 Co daje "Planowanie swojej zmiany"?

Doprecyzujesz na czym Ci naprawdę zależy. Jaką konkretnie zmianę chcesz wprowadzić. Jak to jest dla Ciebie ważne. Co się zmieni, gdy tę zmianę wprowadzisz w życie. Wybierzesz narzędzia, których będziesz używać. Ustalisz kiedy i jak będziesz ćwiczyć ich opanowanie. Kiedy i w jakich sytuacjach będziesz tych narzędzi używać. Wybierzesz sposób pomiaru swoich postępów. Przygotujesz sposób monitorowania, w jakim stopniu realizujesz swój plan. Wybierzesz swoje sposoby motywowania się. Ustalisz jak się będziesz nagradzać za sukcesy.

Co będziemy robić w ramach "Planowania zmiany"?

Stworzysz swój "plan wdrożenia"

Masz za sobą doświadczenie warsztatów, na których dużo się dowiedziałeś / dowiedziałaś, ale nic to nie zmieniło w Twoim życiu? Tym razem chcesz, aby nastąpiła rzeczywista zmiana? W czasie tego dnia będziesz mieć czas na spokojne przyjrzenie się i zaplanowanie wszystkich elementów swojego "planu wdrożenia":

 • Doprecyzujesz swój cel. Zdefiniujesz miarę sukcesu
 • Zabiorę Cię w podróż do przyszłości. Zobaczysz tam siebie po przemianie.  Odnajdziesz metaforę "nowego / nowej siebie"
 • "Staniesz w prawdzie" jak teraz wygląda Twoja sytuacja. Przyjrzysz się jak będzie wyglądać Twoje życie, jeśli nic z tym nie zrobisz
 • Spośród poznanych narzędzi wybierzesz te, których chcesz używać do zarządzania stresem
 • Ustalisz, ile wymagają jeszcze ćwiczeń, aby móc je stosować w życiu
 • Przygotujesz swój plan ćwiczeń. Weźmiesz pod uwagę koszty jakie musisz ponieść: czas, pieniądze, rezygnacja z innych spraw (jakich?)
 • Zaplanujesz realnie: w jakiej kolejności, kiedy i gdzie będziesz stosować poznane narzędzia. Ustalisz ramy czasowe
 • Przygotujesz sobie mechanizmy kontrolne. Poznasz wskaźniki wyprzedzające i podążające. Zobaczysz jaką moc mają wykresy
 • Ustalisz sposób nagradzania się za nawet drobne sukcesy
 • Przygotujesz się na "dolinę rozpaczy". Ustalisz, co wtedy zrobisz
 • Upewnisz się, że wiesz kiedy i jak stwierdzisz:  „zadziałało!”

Masz wątpliwości, czy to dla Ciebie? Sprawdź -> czy warto pracować ze mną.

Sprawdź też, w czym ma pomóc udział w -> serii 10 webinariów.

 

 

 

 

 

Rekomendacje

 • Przedstawiono kilka konkretnych technik relaksacyjnych.

  Łukasz Wielgus

  Uczestnik warsztatu "Stres przed spotkaniem rekrutacyjnym"

 • Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient.

  Artur Malinowski

  Solution Architect w firmie Malcan

 • Absolutnie i jednogłośnie: dobrze spożytkowany czas. Wyszłam z lepszym nastawieniem niż się spodziewałam. Nigdy tego nie zapomnę:), jakkolwiek górnolotnie to by nie zabrzmiało. Dziękuję:). 

  Julia Kierebińska

  Uczestnik warsztatu "Jak sobie radzić ze stresem"

 • Jestem doradcą strategicznym z zakresu zarządzania czasem i produktywności dla menedżerów w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Gdybym miał wskazać osoby, które znacząco przyczyniły się do mojego rozwoju profesjonalnego, Krzysztof Skubis niemalże automatycznie przychodzi mi na myśl. Nasza współpraca rozpoczęła się w Microsoft, gdzie Krzysztof wspierał mnie w rozwoju kompetencji z zakresu zarządzania projektami i rozwiązywaniem trudnych sytuacji z Klientami i w zespole projektowym. Do dziś rozmowy i punkt widzenia Krzysztofa wnoszą wiele do mojego rozwoju i usprawniają projekt "Ogarnij Chaos". Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora. Usługi Krzysztofa Skubisa mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim profesjonalistom, którzy szukają konsultanta - praktyka, który stanie się partnerem w ich długoterminowym rozwoju.

  Marcin Kwieciński

  Konsultant produktywności, autor projektu "Ogarnij Chaos"

 • Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

  Karol Niedzielewski

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • To przyjemność być poproszonym o napisanie rekomendacji dla Krzysztofa Skubisa: który był moim Coachem i Mentorem od początku mojej kariery zawodowej kierownika projektu. Miałem szczęście, ponieważ po zatrudnieniu przez Microsoft, właściwie przez przypadek, Krzysztof został moim “Mentorem”. Od pierwszego do ostatniego dnia w Microsofcie mieliśmy comiesięczne spotkania, w czasie których mieliśmy okazję dyskutować i rozpatrywać różne podejścia do prowadzenia projektu jak również różne sposoby rozwiązywania problemów we współpracy z członkami zespołu. Krzysztof jest bacznym obserwatorem, gdy stwierdzi jakiś brak kompetencji związanej z kierowaniem projektami, natychmiast organizuje warsztaty ze światowej klasy guru w tym obszarze. Po pięciu latach mogę o sobie powiedzieć, że jest bardzo efektywnym kierownikiem projektu i mogę z całą pewnością stwierdzić, że jedna z fundamentalnych cegiełek została dołożona przez Krzysztofa. Szczerze polecam Krzysztofa jako coacha nie tylko osobom początkującym, ale również tym, którzy pracują jako kierownicy projektu od dłuższego czasu. Z Krzysztofem będziesz w stanie nauczyć się  robić to lepiej, szybciej i zostać odpowiedzialnym partnerem i członkiem zespołu.

  Grzegorz Chuchra

  Kierownik Projektu / Prezes firmy Predica

 • Nawet jeżeli masz wrażenie, że znasz siebie, to warto przyjść.

  Adam Sajewski

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • Pozytywna  atmosfera. Poczucie humoru prowadzącego. Ciekawy sposób na przekazywanie wiedzy. Inteligentny i sympatyczny prowadzący, choć czasem chcąc coś zaakcentować mocno, przesadnie podnosi głos – co dla wrażliwych może być przestraszające:).

  Małgosia

  Uczestnik warsztatu "3 narzędzia do zarządzania emocjami"

 • Krzysztof is one of most dedicated technology professionals I know. Krzysztof possesses powerful presentation skills, which in my opinion makes him the best IT trainer in Poland. I would definitely recommend Krzysztof to anyone looking for really high profile, self-motivated IT expert!

  Paweł Skrzypiec

  Rekomendacja z LinkedIn

 • Fantastyczny warsztat, dynamicznie, z dużą dozą poczucia humoru i świetnie od strony merytorycznej. Na ogromny plus ćwiczenia przeprowadzone podczas warsztatu.

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"