Jak radzisz sobie ze stresem? A Twoi Pracownicy?

Jak stres wpływa na Twoje wyniki? A na wyniki Twojej firmy?

 

Tracicie ważnych klientów?
• Sprzedaż utknęła w miejscu?
• Czujesz presję "wyniku"?
• Pogorszyły się wyniki finansowe firmy?
• Ludzie w firmie warczą na siebie?
• Pracownicy "chowają głowę w piasek"?
• Nie umiesz się zmotywować?
• Nie masz czasu na nic poza pracą?
• Chwilami masz wszystkiego dosyć?

Jeżeli niektóre (podobne) problemy opisane wyżej dotyczą Ciebie, Twojej firmy lub Twoich Pracowników… i chcesz coś z tym zrobić: może skorzystasz z mojej pomocy?

Przyczyną opisanych powyżej problemów może być zbyt duży stres przeżywany przez Ciebie i/lub Twoich Pracowników. Na dłuższą metę grozi to kompletnym załamaniem funkcjonowania osoby, która z takim problemem sobie nie radzi. Jeśli podobne problemy dotyczą większej liczby Pracowników - może to doprowadzić w konsekwencji do poważnych problemów całej firmy.

Proponuję metodyczne podejście: diagnoza, plan, wdrożenie, weryfikacja. Przed rozpoczęciem pracy ustalimy, jakim konkretnym aspektem się zajmiemy oraz jak zmierzymy sukces całego procesu (i jego etapów). Miarą może też być sukces finansowy: Twój, Pracownika, firmy. Dopiero potem ustalimy w jakiej formie będziemy pracować: czy będą to warsztaty i konsultacje, proces coachingowy, czy sesje mentoringowe.

Klienci, którzy dotąd pracowali ze mną nad różnymi aspekatmi stresu i jego konsekwencjami - są teraz bardziej świadomi swojej sytuacji, wcześniej wykrywają objawy stresu, zarządzają swoimi emocjami, są spokojniejsi, pewniejsi siebie, świadomi swojej wartości, poprawiają swoje relacje, zarabiają więcej pieniędzy, są... szczęśliwsi. Nie grozi im syndrom wypalenia zawodowego, nie wpływają destrukcyjnie na innych: ani w pracy, ani w domu. Niekórzy przestali być niezdrowymi, stali się zdrowymi perfekcjonistami. Ci, kórzy przeszli ze mną przez proces coachingowy - są gotowi do self-coachingu lub do bycia coachem swoich Pracowników.

"To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów."

"Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient."

Dlaczego ze mną?

Mam za sobą ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Kilkanaście lat pracowałem dla korporacji (Citibank, Microsoft)  - większość czasu na stanowiskach kierowniczych. Wiem, co to presja i stres. Widziałem jak różnie reagują ludzie wystawieni na stres przez długi czas. Doświadczyłem syndromu wypalenia zawodowego. Był taki moment w moim życiu, że odpowiedziałbym "tak" na większość pytań postawionych na początku tego tekstu. Nie radziłem sobie ze stresem: w pracy "się sprężałem", a w życiu prywatnym "czasem puszczały mi nerwy".  Wątpiłem, czy kiedykolwiek uda mi się nad tym zapanować. A jednak. Skoro ja się z tym uporałem - każdy może!

Zapewne nie jestem "mistrzem świata w radzeniu sobie ze stresem". Ale myślę też, że "mistrz świata w radzeniu sobie ze stresem" nie pomógłby mi w czasie, gdy było najtrudniej: nie miałby zrozumienia dla początkującego, który najprostszych rad nie potrafi wprowadzić w życie. Ja jeszcze pamiętam swoje niepowodzenia.

Mam wieoletnie doświadczenie w pracy jako instruktor, trener. Jestem coachem certyfikowanym przez International Coach Federation (ICF) na poziomie ACC oraz Certyfikowanym Coachem CoachWise. Jako manager w korporacjach pomagałem swoim pracownikom w rozwoju, byłem też mentorem dla innych.

"Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości."

Sprawdź dostępność..

 

Rekomendacje

 • Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient.

  Artur Malinowski

  Solution Architect w firmie Malcan

 • Jestem doradcą strategicznym z zakresu zarządzania czasem i produktywności dla menedżerów w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Gdybym miał wskazać osoby, które znacząco przyczyniły się do mojego rozwoju profesjonalnego, Krzysztof Skubis niemalże automatycznie przychodzi mi na myśl. Nasza współpraca rozpoczęła się w Microsoft, gdzie Krzysztof wspierał mnie w rozwoju kompetencji z zakresu zarządzania projektami i rozwiązywaniem trudnych sytuacji z Klientami i w zespole projektowym. Do dziś rozmowy i punkt widzenia Krzysztofa wnoszą wiele do mojego rozwoju i usprawniają projekt "Ogarnij Chaos". Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora. Usługi Krzysztofa Skubisa mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim profesjonalistom, którzy szukają konsultanta - praktyka, który stanie się partnerem w ich długoterminowym rozwoju.

  Marcin Kwieciński


  Konsultant produktywności, autor projektu "Ogarnij Chaos"

 • To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów.

  Tomasz Gajewski

 • Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym.

  Piotr Oracz

  Dyrektor ds eComerce w Loopa.eu

 • Z Panem Krzysztofem, podczas procesu coachingowego, miałem przyjemność pracować  przez pół roku. W tym okresie przepracowaliśmy trzy bloki tematyczne: delegowanie, opór oraz emocje. To, co najbardziej mnie zaskoczyło to wiedza o samym sobie. Praca z Panem Krzysztofem otworzyła mi oczy na pewne kwestie, na które nie zwracałem uwagi, a które miały/mają bardzo duże odzwierciedlenie w jakości wykonywanej przeze mnie pracy. Pan Krzysztof jest świetnym fachowcem – z dużym bagażem doświadczenia, zawsze cennymi radami. Właściwie nie było sytuacji, w których nie miałby gotowego rozwiązania. To, co mówi naprawdę warto wdrożyć i stosować. Najbardziej wartościowe jest wskazanie przez Pana Krzysztofa prawidłowego podział słabszych i silniejszych stron. Dowiedziałem się, że to, co wszyscy postrzegają jako negatyw tak naprawdę może być pozytywem. Ale, aby tak się stało warto stosować się do wskazówek Pana Krzysztofa. Gorąco polecam każdemu, kto pragnie się rozwijać i pracować nad sobą!

  Karol Roguski

  Kierownik Projektu

  Arteria S.A.

 • Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości.

  Manager spółki notowanej na GPW

 • Praca z Krzysztofem pozwoliła mi zrealizować założone cele, dzięki jego doświadczeniu i umiejętności znajdowania problemów nad, którymi warto się pochylić. W trakcie sesji naprowadził mnie na wiele rozwiązań, które wprowadziłem do swojego życia zawodowego. Spotkania przekonały mnie do skuteczności coachingu, kiedy pojawią się kolejne zagadnienia chętnie nad nimi z Krzysztofem popracuję. Szczerze polecam, uważam że Krzysztof pozwala znaleźć "drogę na skróty" do wyznaczonego celu.

  Radosław Nowotniak

 • Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Karol Niedzielewski

 • Super stosunek do studentów, odpoczynek psychiczny, dużo humoru i rozrywki. GORĄCO POLECAM!

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

  Natalia Górecka

 • Fantastyczny warsztat, dynamicznie, z dużą dozą poczucia humoru i świetnie od strony merytorycznej. Na ogromny plus ćwiczenia przeprowadzone podczas warsztatu.

   

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • Warsztat godny polecenia. Temat bardzo potrzebny w życiu. Narzędzia do natychmiastowego wykorzystania i sprawdzenia, czy działają i jak działają.

  Uczestniczka warsztatu "Coaching emocji - subiektywny przegląd"

  Beata Matys

 • Zaskakująco skuteczne prowadzenie warsztatu.

  Uczestniczka warsztatu "3 narzędzia do zarządzania emocjami"

  Beata Śliwkowska