Jak radzisz sobie ze stresem? A Twoi Pracownicy?

Jak stres wpływa na Twoje wyniki? A na wyniki Twojej firmy?

 

Tracicie ważnych klientów?
• Sprzedaż utknęła w miejscu?
• Czujesz presję "wyniku"?
• Pogorszyły się wyniki finansowe firmy?
• Ludzie w firmie warczą na siebie?
• Pracownicy "chowają głowę w piasek"?
• Nie umiesz się zmotywować?
• Nie masz czasu na nic poza pracą?
• Chwilami masz wszystkiego dosyć?

Jeżeli niektóre (podobne) problemy opisane wyżej dotyczą Ciebie, Twojej firmy lub Twoich Pracowników… i chcesz coś z tym zrobić: może skorzystasz z mojej pomocy?

Przyczyną opisanych powyżej problemów może być zbyt duży stres przeżywany przez Ciebie i/lub Twoich Pracowników. Na dłuższą metę grozi to kompletnym załamaniem funkcjonowania osoby, która z takim problemem sobie nie radzi. Jeśli podobne problemy dotyczą większej liczby Pracowników - może to doprowadzić w konsekwencji do poważnych problemów całej firmy.

Proponuję metodyczne podejście: diagnoza, plan, wdrożenie, weryfikacja. Przed rozpoczęciem pracy ustalimy, jakim konkretnym aspektem się zajmiemy oraz jak zmierzymy sukces całego procesu (i jego etapów). Miarą może też być sukces finansowy: Twój, Pracownika, firmy. Dopiero potem ustalimy w jakiej formie będziemy pracować: czy będą to warsztaty i konsultacje, proces coachingowy, czy sesje mentoringowe.

Klienci, którzy dotąd pracowali ze mną nad różnymi aspekatmi stresu i jego konsekwencjami - są teraz bardziej świadomi swojej sytuacji, wcześniej wykrywają objawy stresu, zarządzają swoimi emocjami, są spokojniejsi, pewniejsi siebie, świadomi swojej wartości, poprawiają swoje relacje, zarabiają więcej pieniędzy, są... szczęśliwsi. Nie grozi im syndrom wypalenia zawodowego, nie wpływają destrukcyjnie na innych: ani w pracy, ani w domu. Niekórzy przestali być niezdrowymi, stali się zdrowymi perfekcjonistami. Ci, kórzy przeszli ze mną przez proces coachingowy - są gotowi do self-coachingu lub do bycia coachem swoich Pracowników.

"To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów."

"Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient."

Dlaczego ze mną?

Mam za sobą ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Kilkanaście lat pracowałem dla korporacji (Citibank, Microsoft)  - większość czasu na stanowiskach kierowniczych. Wiem, co to presja i stres. Widziałem jak różnie reagują ludzie wystawieni na stres przez długi czas. Doświadczyłem syndromu wypalenia zawodowego. Był taki moment w moim życiu, że odpowiedziałbym "tak" na większość pytań postawionych na początku tego tekstu. Nie radziłem sobie ze stresem: w pracy "się sprężałem", a w życiu prywatnym "czasem puszczały mi nerwy".  Wątpiłem, czy kiedykolwiek uda mi się nad tym zapanować. A jednak. Skoro ja się z tym uporałem - każdy może!

Zapewne nie jestem "mistrzem świata w radzeniu sobie ze stresem". Ale myślę też, że "mistrz świata w radzeniu sobie ze stresem" nie pomógłby mi w czasie, gdy było najtrudniej: nie miałby zrozumienia dla początkującego, który najprostszych rad nie potrafi wprowadzić w życie. Ja jeszcze pamiętam swoje niepowodzenia.

Mam wieoletnie doświadczenie w pracy jako instruktor, trener. Jestem coachem certyfikowanym przez International Coach Federation (ICF) na poziomie ACC oraz Certyfikowanym Coachem CoachWise. Jako manager w korporacjach pomagałem swoim pracownikom w rozwoju, byłem też mentorem dla innych.

"Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości."

Sprawdź dostępność..

 

Rekomendacje

 • Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient.

  Artur Malinowski

  Solution Architect w firmie Malcan

 • Absolutnie i jednogłośnie: dobrze spożytkowany czas. Wyszłam z lepszym nastawieniem niż się spodziewałam. Nigdy tego nie zapomnę:), jakkolwiek górnolotnie to by nie zabrzmiało. Dziękuję:). 

  Julia Kierebińska

  Uczestnik warsztatu "Jak sobie radzić ze stresem"

 • Jestem doradcą strategicznym z zakresu zarządzania czasem i produktywności dla menedżerów w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Gdybym miał wskazać osoby, które znacząco przyczyniły się do mojego rozwoju profesjonalnego, Krzysztof Skubis niemalże automatycznie przychodzi mi na myśl. Nasza współpraca rozpoczęła się w Microsoft, gdzie Krzysztof wspierał mnie w rozwoju kompetencji z zakresu zarządzania projektami i rozwiązywaniem trudnych sytuacji z Klientami i w zespole projektowym. Do dziś rozmowy i punkt widzenia Krzysztofa wnoszą wiele do mojego rozwoju i usprawniają projekt "Ogarnij Chaos". Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora. Usługi Krzysztofa Skubisa mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim profesjonalistom, którzy szukają konsultanta - praktyka, który stanie się partnerem w ich długoterminowym rozwoju.

  Marcin Kwieciński

  Konsultant produktywności, autor projektu "Ogarnij Chaos"

 • Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

  Karol Niedzielewski

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • To przyjemność być poproszonym o napisanie rekomendacji dla Krzysztofa Skubisa: który był moim Coachem i Mentorem od początku mojej kariery zawodowej kierownika projektu. Miałem szczęście, ponieważ po zatrudnieniu przez Microsoft, właściwie przez przypadek, Krzysztof został moim “Mentorem”. Od pierwszego do ostatniego dnia w Microsofcie mieliśmy comiesięczne spotkania, w czasie których mieliśmy okazję dyskutować i rozpatrywać różne podejścia do prowadzenia projektu jak również różne sposoby rozwiązywania problemów we współpracy z członkami zespołu. Krzysztof jest bacznym obserwatorem, gdy stwierdzi jakiś brak kompetencji związanej z kierowaniem projektami, natychmiast organizuje warsztaty ze światowej klasy guru w tym obszarze. Po pięciu latach mogę o sobie powiedzieć, że jest bardzo efektywnym kierownikiem projektu i mogę z całą pewnością stwierdzić, że jedna z fundamentalnych cegiełek została dołożona przez Krzysztofa. Szczerze polecam Krzysztofa jako coacha nie tylko osobom początkującym, ale również tym, którzy pracują jako kierownicy projektu od dłuższego czasu. Z Krzysztofem będziesz w stanie nauczyć się  robić to lepiej, szybciej i zostać odpowiedzialnym partnerem i członkiem zespołu.

  Grzegorz Chuchra

  Kierownik Projektu / Prezes firmy Predica

 • Polecam.

  Zoja Krzyżanowska

  Uczestnik warsztatu "3 narzędzia do zarządzania emocjami"

 • Ten facet gada z sensem! Warto posłuchać chociaż żeby wiedzieć jak się odprężyć gdy sytuacja wydaje się być beznadziejna.

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

 • Niezwykle inspirujący warsztat, pozwala w dobry sposób spojrzeć na siebie i swoje emocje. Sugestywny przekaz motywuje do podjęcia decyzji.

  Uczestnik warsztatu "Coaching emocji - subiektywny przegląd"

 • Warto spróbować zaprezentowanej medytacji aby wiedzieć jak kontrolować stres, nie tylko przed rozmową rekrutacyjną.

  Uczestnik warsztatu "Stres przed spotkaniem rekrutacyjnym"

 • Przydatna wiedza, z której nie zawsze zdaje się sobie sprawę. Jak zdać egzamin ustny z mechaniki konstrukcji na Wydziale Inżynierii Lądowej? Być jaszczurką!!!

  Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"