Komunikacja

Efektywna komunikacja i współpraca

    • Czy w Państwa miejscu pracy często zdarzają się nieporozumienia?
    • Czy z częścią Kolegów wolelibyście Państwo w ogóle nie współpracować?
    • Czy macie czasem wrażenie, że co innego się mówi, a co innego robi?
    • Czy odczuwacie, że niektórzy bardziej chcą „błyszczeć” niż pracować?

 

Jeżeli na dwa lub więcej z powyższych pytań odpowiedź brzmi „Tak”… być może warto sięgnąć po pomoc osoby, która z podobnymi problemami stykała się wielokrotnie i dysponuje wiedzą jak sobie z nimi poradzić?
Oferuję swoją pomoc bazującą na ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w pracy na stanowiskach kierowniczych.

W tym w czasie uczestniczyłem w wielu szkoleniach z zakresu kierowania Pracownikami, efektywnej komunikacji, mentoringu, zarządzania czasem, itp. Zdobytą wiedzę na co dzień wykorzystywałem w pracy dla międzynarodowych organizacji. Jako bezpośredni przełożony zostałem oceniony pozytywnie (“top box” w anonimowej wieloaspektowej ankiecie) przez 91% podwładnych.

Moje doświadczenia wskazują, że większość problemów,jakie zdarzają się w pracy zawodowej wynika z braku efektywnej  komunikacji, a tylko niewielka ich część ma związek z brakiem technicznych kwalifikacji lub odpowiednich narzędzi. Spora część pracowników ma kłopoty z właściwym używaniem kompetencji społecznych(ang. soft skills).

Spotkałem dziesiątki zdolnych ludzi, którym pomogłem odkryć zarówno ich wysoko rozwinięte kompetencje społeczne, jak i te niedostatecznie opanowane, które hamowały ich rozwój i awans zawodowy. W wielu wypadkach pomogłem w rozwinięciu niedostatecznie opanowanych kompetencji.

“Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym.”

“Podczas zatrudnienia w Microsoft, Krzysztof był moim formalnym mentorem. Wiedza, jaką mi przekazywał, nie ograniczała się jedynie do tej bezpośrednio związanej z naszą pracą, ale obejmowała znacznie więcej obszarów – jak chociażby psychologia, czy socjologia. Informacje te były dla mnie na tyle przydatne, że nie tylko wykorzystywałem je w pracy zawodowej, ale równie często w życiu prywatnym.
Mimo, że od kilku lat nie pracujemy już razem, to ze względu na olbrzymią wiedzę Krzysztofa oraz jego zdolności trenerskie, nadal jestem przez niego >>mentorowany<<.”

Byłem/jestem mentorem sporej liczby osób nie będących moimi podwładnymi. Ta współpraca daje dużo korzyści i radości obydwu stronom. Z niektórymi osobami relacja trwa od kliku lat.

Rozwijam też swoje kompetencje w zakresie coachingu: pomagam ludziom osiągać ważne dla nich cele bez robienia tego za nich lub mówienia im jak to robić. Oferuję swoje wsparcie w przyspieszeniu ich rozwoju zawodowego i osobistego. Mam certyfikat ACC wydany przez International Coach Federation (ICF).

Proponuję szkolenia zespołowe i porady indywidualne w dziedzinach: komunikacja i profesjonalna współpraca; efektywne prowadzenie spotkań; praca zespołowa; skuteczny manager i lider; kluczowe rozmowy; prowadzenie prezentacji, rozwój zawodowy i osobisty.

“…Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora…”

Sprawdź dostępność.

Absolutnie i jednogłośnie: dobrze spożytkowany czas. Wyszłam z lepszym nastawieniem niż się spodziewałam. Nigdy tego nie zapomnę:), jakkolwiek górnolotnie... czytaj całość

Julia Kierebińska

Uczestnik warsztatu "Jak sobie radzić ze stresem"

Jestem doradcą strategicznym z zakresu zarządzania czasem i produktywności dla menedżerów w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Gdybym miał... czytaj całość

Marcin Kwieciński

Konsultant produktywności, autor projektu "Ogarnij Chaos"

Warto poznać problemy w Komunikacji!

Adrian Zduńczyk

Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji"

Krzysztof is an excellent resource manager who managed the deployment of several hundred consultants across 20+ countries very efficiently... czytaj całość

Marcel Heilijgers

Rekomendacja z LinkedIn

Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem... czytaj całość

Artur Malinowski

Solution Architect w firmie Malcan

Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

Karol Niedzielewski

Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

Skondensowana dawka pożytecznej rzeczy.

Magdalena Kaczyńska

Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji"

The most important thing for me when we working together was Krzysztof's ability to resolve situations where we had different points of view.... czytaj całość

Radosław Szymczak

Rekomendacja z LinkedIn

To przyjemność być poproszonym o napisanie rekomendacji dla Krzysztofa Skubisa: który był moim Coachem i Mentorem od początku... czytaj całość

Grzegorz Chuchra

Kierownik Projektu / Prezes firmy Predica

Krzysztof is a wonderful business partner who is dedicated to working hard for results and on how to reach mutually-beneficial outcomes. He was a valued... czytaj całość

Wayne Dalton

Rekomendacja z LinkedIn