Komunikacja

Efektywna komunikacja i współpraca

    • Czy w Państwa miejscu pracy często zdarzają się nieporozumienia?
    • Czy z częścią Kolegów wolelibyście Państwo w ogóle nie współpracować?
    • Czy macie czasem wrażenie, że co innego się mówi, a co innego robi?
    • Czy odczuwacie, że niektórzy bardziej chcą „błyszczeć” niż pracować?

 

Jeżeli na dwa lub więcej z powyższych pytań odpowiedź brzmi „Tak”… być może warto sięgnąć po pomoc osoby, która z podobnymi problemami stykała się wielokrotnie i dysponuje wiedzą jak sobie z nimi poradzić?
Oferuję swoją pomoc bazującą na ponad dziesięcioletnim doświadczeniu w pracy na stanowiskach kierowniczych.

W tym w czasie uczestniczyłem w wielu szkoleniach z zakresu kierowania Pracownikami, efektywnej komunikacji, mentoringu, zarządzania czasem, itp. Zdobytą wiedzę na co dzień wykorzystywałem w pracy dla międzynarodowych organizacji. Jako bezpośredni przełożony zostałem oceniony pozytywnie (“top box” w anonimowej wieloaspektowej ankiecie) przez 91% podwładnych.

Moje doświadczenia wskazują, że większość problemów,jakie zdarzają się w pracy zawodowej wynika z braku efektywnej  komunikacji, a tylko niewielka ich część ma związek z brakiem technicznych kwalifikacji lub odpowiednich narzędzi. Spora część pracowników ma kłopoty z właściwym używaniem kompetencji społecznych(ang. soft skills).

Spotkałem dziesiątki zdolnych ludzi, którym pomogłem odkryć zarówno ich wysoko rozwinięte kompetencje społeczne, jak i te niedostatecznie opanowane, które hamowały ich rozwój i awans zawodowy. W wielu wypadkach pomogłem w rozwinięciu niedostatecznie opanowanych kompetencji.

“Krzysztof podchodzi bardzo profesjonalnie do coachingu. Pomógł mi zrozumieć moje słabe i mocne strony oraz określić obszary, nad którymi powinienem pracować. Krzysztof w znakomitej większości wskazywał mi drogę do rozwiązania, do wiedzy a tym samym pozwolił mi wypracować mechanizmy do samodzielnego rozwoju, niż dawał po prostu gotowe odpowiedzi. Współpracę z Krzysztofem uważam za szczególnie wartościową z uwagi na jego umiejętność budowania relacji,  zaangażowanie, doświadczenie biznesowe, wysoką kulturę osobistą i etykę w życiu prywatnym i zawodowym.”

“Podczas zatrudnienia w Microsoft, Krzysztof był moim formalnym mentorem. Wiedza, jaką mi przekazywał, nie ograniczała się jedynie do tej bezpośrednio związanej z naszą pracą, ale obejmowała znacznie więcej obszarów – jak chociażby psychologia, czy socjologia. Informacje te były dla mnie na tyle przydatne, że nie tylko wykorzystywałem je w pracy zawodowej, ale równie często w życiu prywatnym.
Mimo, że od kilku lat nie pracujemy już razem, to ze względu na olbrzymią wiedzę Krzysztofa oraz jego zdolności trenerskie, nadal jestem przez niego >>mentorowany<<.”

Byłem/jestem mentorem sporej liczby osób nie będących moimi podwładnymi. Ta współpraca daje dużo korzyści i radości obydwu stronom. Z niektórymi osobami relacja trwa od kliku lat.

Rozwijam też swoje kompetencje w zakresie coachingu: pomagam ludziom osiągać ważne dla nich cele bez robienia tego za nich lub mówienia im jak to robić. Oferuję swoje wsparcie w przyspieszeniu ich rozwoju zawodowego i osobistego. Mam certyfikat ACC wydany przez International Coach Federation (ICF).

Proponuję szkolenia zespołowe i porady indywidualne w dziedzinach: komunikacja i profesjonalna współpraca; efektywne prowadzenie spotkań; praca zespołowa; skuteczny manager i lider; kluczowe rozmowy; prowadzenie prezentacji, rozwój zawodowy i osobisty.

“…Szczególnie cenię Krzysztofa za jego opanowanie i kompleksowe spojrzenie na omawiany problem. Nawet wyjątkowo trudne sytuacje, po analizie z Krzysztofem stają się sprawami do rozwiązania. Bogate doświadczenie zawodowe oraz komunikacja na najwyższym poziomie czynią z niego wyjątkowego partnera w biznesie i mentora…”

Sprawdź dostępność.

Jestem doradcą strategicznym z zakresu zarządzania czasem i produktywności dla menedżerów w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Gdybym miał... czytaj całość

Marcin Kwieciński

Konsultant produktywności, autor projektu "Ogarnij Chaos"

To przyjemność być poproszonym o napisanie rekomendacji dla Krzysztofa Skubisa: który był moim Coachem i Mentorem od początku... czytaj całość

Grzegorz Chuchra

Kierownik Projektu / Prezes firmy Predica

Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

Karol Niedzielewski

Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

Skondensowana dawka pożytecznej rzeczy.

Magdalena Kaczyńska

Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji"

Warto poznać problemy w Komunikacji!

Adrian Zduńczyk

Uczestnik warsztatu "Podstawy komunikacji"

Krzysztof is a wonderful business partner who is dedicated to working hard for results and on how to reach mutually-beneficial outcomes. He was a valued... czytaj całość

Wayne Dalton

Rekomendacja z LinkedIn

The most important thing for me when we working together was Krzysztof's ability to resolve situations where we had different points of view.... czytaj całość

Radosław Szymczak

Rekomendacja z LinkedIn

Krzysztof is an excellent resource manager who managed the deployment of several hundred consultants across 20+ countries very efficiently... czytaj całość

Marcel Heilijgers

Rekomendacja z LinkedIn

Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem... czytaj całość

Artur Malinowski

Solution Architect w firmie Malcan

Absolutnie i jednogłośnie: dobrze spożytkowany czas. Wyszłam z lepszym nastawieniem niż się spodziewałam. Nigdy tego nie zapomnę:), jakkolwiek górnolotnie... czytaj całość

Julia Kierebińska

Uczestnik warsztatu "Jak sobie radzić ze stresem"