Podsumowanie ankiet o książce

Książka
Bardzo dziękuję tym osobom, które wypełniły ankietę. Tak jak przypuszczałem: te osoby, które wypełniły ankietę uważają, że warto, abym napisał książkę. Z drugiej strony: w ciągu ostatniego roku na mojej stronie nigdy nie było mniej niż 2000 odwiedzin miesięcznie (ostatnio powyżej 3000 odwiedzin z unikalnych adresów IP).Nie oznacza to oczywiście, że wszyscy pozostali nie chcą, abym książkę napisał. Wyciągam jednak następujący (moim zdaniem uprawniony) wniosek:

Mniej niż 1% moich czytelników tak chciałoby przeczytać moją książkę, że zmobilizowało ich to do wypełnienia ankiety.

Przyznam, że przygotowując ankietę postanowiłem, iż jeśli wypełni ją mniej niż 20 (słownie: dwadzieścia) osób – to nie będę się teraz zabierał za pisanie książki. Przy czym wydawało mi się, że postawiłem tę granicę bardzo nisko.

Moim zdaniem “czytelnik ma zawsze rację”. Nie chcę pisać książki “sobie a muzom”. A więc książka chyba będzie musiała poczekać. Napisałem “chyba”, bo przypomniałem sobie opowieść z Wydziału Fizyki UW. Podobno zdarzyło się kiedyś, że w tajnym głosowaniu nad doktoratem większość odpowiedzi brzmiała “nie”. Doktoratu nie przyznano, ale wszyscy byli tym zdumieni. Dopiero w rozmowach kuluarowych okazało się, że spora część głosujących uważała, że tytuł doktora powinien zostać przyznany, ale nie powinien być przyznany jednogłośnie. I te osoby – mimo, że uważały iż tytuł należy przyznać – głosowały “nie”.

Drogi Czytelniku, jeśli chcesz abym napisał książkę (i miałbyś żałować, że ona, na razie, nie powstanie) – masz ostatnią szansę: przedłużam możliwość wypełniania ankiety do 09. kwietnia.

Link do ankiety: https://www.surveymonkey.com/r/8HRFVM2

W związku z powyższym nie publikuję teraz wyników ankiet, aby nie narzucać (nie sugerować) niczego tym osobom, które może jeszcze tę ankietę zechcą wypełnić.

Tym osobom, które już ankietę wypełniły (i zadeklarowały swoją pomoc w pracy nad książką) prześlę – w ramach podziękowania – zagregowane wyniki dotychczas wypełnionych ankiet.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *