Jak radzisz sobie ze stresem? A Twoi Pracownicy?

Jak stres wpływa na Twoje wyniki? A na wyniki Twojej firmy?

• Tracicie ważnych klientów?
• Sprzedaż utknęła w miejscu?
• Czujesz presję “wyniku”?
• Pogorszyły się wyniki finansowe firmy?
• Ludzie w firmie warczą na siebie?
• Pracownicy “chowają głowę w piasek”?
• Nie umiesz się zmotywować?
• Nie masz czasu na nic poza pracą?
• Chwilami masz wszystkiego dosyć?
 

Jeżeli niektóre (podobne) problemy opisane wyżej dotyczą Ciebie, Twojej firmy lub Twoich Pracowników… i chcesz coś z tym zrobić: może skorzystasz z mojej pomocy? 

Przyczyną opisanych powyżej problemów może być zbyt duży stres przeżywany przez Ciebie i/lub Twoich Pracowników. Na dłuższą metę grozi to kompletnym załamaniem funkcjonowania osoby, która z takim problemem sobie nie radzi. Jeśli podobne problemy dotyczą większej liczby Pracowników – może to doprowadzić w konsekwencji do poważnych problemów całej firmy.

Proponuję metodyczne podejście: diagnoza, plan, wdrożenie, weryfikacja. Przed rozpoczęciem pracy ustalimy, jakim konkretnym aspektem się zajmiemy oraz jak zmierzymy sukces całego procesu (i jego etapów). Miarą może też być sukces finansowy: Twój, Pracownika, firmy. Dopiero potem ustalimy w jakiej formie będziemy pracować: czy będą to warsztaty i konsultacje, proces coachingowy, czy sesje mentoringowe.

Klienci, którzy dotąd pracowali ze mną nad różnymi aspekatmi stresu i jego konsekwencjami – są teraz bardziej świadomi swojej sytuacji, wcześniej wykrywają objawy stresu, zarządzają swoimi emocjami, są spokojniejsi, pewniejsi siebie, świadomi swojej wartości, poprawiają swoje relacje, zarabiają więcej pieniędzy, są… szczęśliwsi. Nie grozi im syndrom wypalenia zawodowego, nie wpływają destrukcyjnie na innych: ani w pracy, ani w domu. Niekórzy przestali być niezdrowymi, stali się zdrowymi perfekcjonistami. Ci, kórzy przeszli ze mną przez proces coachingowy – są gotowi do self-coachingu lub do bycia coachem swoich Pracowników.

“To co było dla mnie wartościowe w pracy z Krzysztofem w roli coacha to Jego doświadczenie, otwartość oraz przede wszystkim umiejętność zwrócenia mojej uwagi na aspekty z kategorii „nie wiem, że nie wiem”, których zauważenie bardzo usprawnia działania i realizację celów.”

“Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem 5 lat wliczając w to czas, gdy był moim bezpośrednim przełożonym. Krzysztof sprawdził się zarówno jako odnoszący sukcesy Konsultant, jak i jako Manager. Zawsze chętny do pomocy i będący krok przed Tobą. Cieszę się, że nadal utrzymuję z nim kontakt jako Klient.”

Dlaczego ze mną?

Mam za sobą ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Kilkanaście lat pracowałem dla korporacji (Citibank, Microsoft)  – większość czasu na stanowiskach kierowniczych. Wiem, co to presja i stres. Widziałem jak różnie reagują ludzie wystawieni na stres przez długi czas. Doświadczyłem syndromu wypalenia zawodowego. Był taki moment w moim życiu, że odpowiedziałbym “tak” na większość pytań postawionych na początku tego tekstu. Nie radziłem sobie ze stresem: w pracy “się sprężałem”, a w życiu prywatnym “czasem puszczały mi nerwy”.  Wątpiłem, czy kiedykolwiek uda mi się nad tym zapanować. A jednak. Skoro ja się z tym uporałem – każdy może!

Zapewne nie jestem “mistrzem świata w radzeniu sobie ze stresem”. Ale myślę też, że “mistrz świata w radzeniu sobie ze stresem” nie pomógłby mi w czasie, gdy było najtrudniej: nie miałby zrozumienia dla początkującego, który najprostszych rad nie potrafi wprowadzić w życie. Ja jeszcze pamiętam swoje niepowodzenia.

Mam wieoletnie doświadczenie w pracy jako instruktor, trener. Jestem coachem certyfikowanym przez International Coach Federation (ICF) na poziomie ACC oraz Certyfikowanym Coachem CoachWise. Jako manager w korporacjach pomagałem swoim pracownikom w rozwoju, byłem też mentorem dla innych.

“Współpraca z Krzysztofem pozwala uwierzyć w wiarę we własne możliwości.”

Sprawdź dostępność..

Ten facet gada z sensem! Warto posłuchać chociaż żeby wiedzieć jak się odprężyć gdy sytuacja wydaje się być beznadziejna.

Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

Warto spróbować zaprezentowanej medytacji aby wiedzieć jak kontrolować stres, nie tylko przed rozmową rekrutacyjną.

Uczestnik warsztatu "Stres przed spotkaniem rekrutacyjnym"

Polecam.

Zoja Krzyżanowska

Uczestnik warsztatu "3 narzędzia do zarządzania emocjami"

Świetny doradca, godny pełnego zaufania, o wyjątkowej wiedzy, odpowiedzialny partner. Pracowałem z Krzysztofem... czytaj całość

Artur Malinowski

Solution Architect w firmie Malcan

Konkretne informacje, pewność siebie prowadzącego, humor, praktyczna wiedza, prosto i dobrze wyjaśnione.

Karol Niedzielewski

Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

To przyjemność być poproszonym o napisanie rekomendacji dla Krzysztofa Skubisa: który był moim Coachem i Mentorem od początku... czytaj całość

Grzegorz Chuchra

Kierownik Projektu / Prezes firmy Predica

Niezwykle inspirujący warsztat, pozwala w dobry sposób spojrzeć na siebie i swoje emocje. Sugestywny przekaz motywuje do podjęcia decyzji.

Uczestnik warsztatu "Coaching emocji - subiektywny przegląd"

Przydatna wiedza, z której nie zawsze zdaje się sobie sprawę. Jak zdać egzamin ustny z mechaniki konstrukcji na Wydziale Inżynierii Lądowej?... czytaj całość

Uczestnik warsztatu "Zarządzanie stresem"

Jestem doradcą strategicznym z zakresu zarządzania czasem i produktywności dla menedżerów w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Gdybym miał... czytaj całość

Marcin Kwieciński

Konsultant produktywności, autor projektu "Ogarnij Chaos"

Absolutnie i jednogłośnie: dobrze spożytkowany czas. Wyszłam z lepszym nastawieniem niż się spodziewałam. Nigdy tego nie zapomnę:), jakkolwiek górnolotnie... czytaj całość

Julia Kierebińska

Uczestnik warsztatu "Jak sobie radzić ze stresem"